Догляд за волоссям після фарбування: основні поради
- 09 лютого 2023 06:07:00
- Переглядів: 2689
Фарбування дає змогу кардинально змінити імідж, вигідно підкреслити риси зовнішності та загалом додати образу яскравості. Але естетичний зовнішній вигляд пофарбованих локонів, як у рекламних роликах, зберігається лише в перші дні після процедури: далі для підтримання здоров'я шевелюри і яскравості кольору знадобиться грамотний догляд за волоссям після фарбування. У чому він полягає і що потрібно пам'ятати, якщо ви плануєте освітлювати/фарбувати локони, читайте нижче.
Що відбувається з локонами під час фарбування
В основі фарбування лежить хімічна реакція, внаслідок якої випалюється природний пігмент, а порожнечі заповнюються штучними барвниками. Для зміни природного пігменту використовують стійкі фарби на основі аміаку: речовина підводить лусочки кутикули для глибшого проникнення пігменту всередину. Порушення захисного шару призводить до того, що волосяний стрижень втрачає вологу у великому обсязі, пасма висушуються, стають тьмяними та ламкими, обламуються по довжині.
Догляд за волоссям після складного фарбування обов'язковий для власниць пористих, сухих локонів. Річ у тім, що волосся з підвищеною пористістю і без того схильне до втрати вологи, а після фарбування його властивість утримувати вологу ще більше послаблюється. Тому без правильно підібраних косметичних засобів і професійних послуг майстра між фарбуваннями не варто розраховувати на здоровий і презентабельний вигляд пасом.
Домашній догляд за волоссям після фарбування
Освітлення або фарбування аміачними барвниками - привід, щоб переглянути правила догляду та поповнити арсенал баночок новими позиціями. Важливі аспекти домашнього догляду за волоссям:
- Застосування спеціального шампуню для фарбованого волосся, в ідеалі - безсульфатного. Агресивно діючі солі сульфатів у таких складах замінені делікатнішими і м'якшими аналогами, які усувають себум і залишки засобів стайлінгу, водночас не ушкоджують ліпідного шару волосистої частини шкіри голови. Ще один важливий плюс - у тому, що замінники агресивних сульфатів не вимивають барвник з волосяного стрижня, на відміну від солей сульфатів;
- Кондиціонер після миття голови тієї ж лінійки. Він м'яко завершує процес очищення шкіри, пригладжуючи лусочки кутикули, що необхідно для фіксації пігменту всередині волосяного стрижня. Доглядові компоненти зволожують пасма, надають волоссю блиску і роблять його більш слухняним, полегшують укладання і розчісування;
- догляд відразу після фарбування полягає в тому, щоб мінімізувати вимивання барвників з волосся в перші дні, тижні. Для цього потрібно більше уваги приділяти масажуванню шкіри голови, а довжину і кінчики за можливості не терти: так вдасться уникнути пошкодження локонів і вимивання пігменту зсередини;
- обов'язкові маски для волосся. В ідеалі краще брати позиції тих самих серій, що й шампунь з кондиціонером. Для пофарбованих і освітлених пасом підходять зволожувальні, легкі емульсії без вмісту натуральних олій: річ у тім, що жирні кислоти витісняють із волосяного стрижня пігмент, тому інтервал між процедурами скорочується. Підтримувати яскравість кольору і сяйво допоможуть тонувальні маски: просто підберіть позицію в потрібному тоні й використовуйте згідно з інструкцією.
Догляд за волоссям після фарбування в салоні
Замінити професійні салонні процедури домашніми базовими операціями складно. Тому для догляду за сухим волоссям після фарбування волосся краще звернутися до майстра за зволожувальною процедурою, можливо з підживленням кольору потрібним пігментом. Відмінний ефект зволоження і нейтралізації жовтизни на освітлених локонах дає ботокс для волосся. Підібрати набори косметики для домашнього та салонного догляду модно в нашому інтернет-магазині Keratin.